Standard Wykończenia - GKN Budownictwo

STANDARD WYKONANIA OBIEKTU I WYPOSAŻENIA
LOKALI MIESZKALNYCH W BUDYNKU PRZY UL. ŻÓŁKIEWSKIEGO W LEGNICY.

FUNDAMENTY

Żelbetowe ławy i ściany monolityczne wykonane zostały w technologii betonu wodoszczelnego, co znacznie wpływa na ich wytrzymałość.

BALKONY

Płyty żelbetowe w technologii Dennert. Połączenie płyty balkonu z konstrukcją budynku wykonano przy użyciu elementu Schöck Isokorb®, likwidującego ryzyko kondensacji pary wodnej, powstawania pleśni i związanych z tym uszkodzeń budynku. Element ten powoduje istotne zmniejszenie strat energii w budynku.

DRZWI

Drzwi wejściowe do budynku aluminiowe lub stalowe, profile ciepłe, wyposażone w system kontroli dostępu.

ŚCIANY KONSTRUKCYJNE

Murowane z bloczków silikatowych gr 24 cm częściowo występujące słupy żelbetowe. Silikat to naturalny materiał o wysokiej gęstości, który gwarantuje bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i akumulację ciepła. Sprawia to, że ściany z bloków wapienno-piaskowych doskonale sprawdzają się jako przegrody zewnętrzne i międzylokalowe zapewniając komfort i ciszę oraz bardzo dobre warunki termiczne, szczególnie w upalne letnie dni. Silikaty maja również doskonałą zdolność regulacji wilgotności zapewniając zdrowe i komfortowe warunki w mieszkaniu.

ELEWACJA

Elewacja pokryta tynkiem cieniowarstwowym na warstwie izolacji cieplnej w kolorystyce wg projektu. Balustrady balkonowe stalowe malowane proszkowo.

ŚCIANY DZIAŁOWE

Murowane z bloczków silikatowych gr 12 cm.

DACH

Stropodach płaski, wentylowany o konstrukcji drewnianej pokryty papą termozgrzewalną izolowany termicznie wełną mineralną odwodnienie grawitacyjne.

STROPY

Żelbetowe płytowe wykonane w technologii Dennert co zapewnia wysoki współczynnik izolacji akustycznej.

OKNA

Okna PCV system VEKA trójszybowe o współczynniku Uw 0,9 dla okna wzorcowego w kolorze popielatym od zewnątrz i białe od strony mieszkania. Na parterze rolety z napędem elektrycznym.

CZĘŚCI WSPÓLNE

PODŁOGA

Posadzka wykończona jest płytkami gresowymi, odznaczającymi się trwałością i elegancją, odpornymi na negatywne skutki upływu czasu, zachowującymi świeży i szlachetny wygląd.

ŚCIANY

Tynk gipsowy malowany farbami emulsyjnymi. Szachty instalacyjne zamknięte drzwiczkami

SUFITY

Tynk gipsowy lub gładź gipsowa malowana farbami emulsyjnymi na parterze sufit GKB.

WINDA

Winda elektryczna osobowa dostępna z poziomu garażu.

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

Oprawy oświetleniowe, czujniki ruchu.

WĘZEŁ CIEPLNY

Budynek zasilany z sieci miejskiej. Wymiennik ciepła zlokalizowany na parterze obok szybu windowego.

WĘZEŁ CIEPLNY

Budynek zasilany z sieci miejskiej. Wymiennik ciepła zlokalizowany na parterze obok szybu windowego.

WÓZKI I ROWERY

Miejsce na wózki i rowery znajduje się na kondygnacji -1.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

W częściach wspólnych znajdują się skrzynki na listy, balustrada malowana proszkowo na klatce schodowej, zabudowy liczników elektrycznych, rozdzielni, wodomierzy i ciepłomierzy.

MIESZKANIA

PODŁOGA

Podłogi w mieszkaniach wykończone zostały wylewką betonową zatartą maszynowo, Balkony o żelbetowej konstrukcji izolowane są łącznikami ISOKORB i wykończone posadzką żywiczną w kolorze.

ŚCIANY, SUFITY

Tynki gipsowe maszynowe lub gładź gipsowa pomalowane jednokrotnie na kolor biały.

OKNA

Mieszkania posiadają okna PVC od strony mieszkania białe od zewnątrz kolor szary, rozwieralne, z funkcją mikrouchylenia, w każdym pomieszczeniu przynajmniej jedno skrzydło z dodatkową funkcją uchylności, nawietrzaki okienne w miejscach przewidzianych przepisami, szklone zestawem trzyszybowym. Model okien VEKA Softline 82 to rozwiązanie dla osób poszukujących najnowocześniejszych i solidnych rozwiązań. Starannie zaprojektowana, siedmiokomorowa konstrukcja profilu VEKA Softline 82 umożliwia osiągnięcie niezwykle niskiego współczynnika przenikania ciepła.

PARAPETY

Parapety wewnętrzne wykonane z PCV. Zewnętrzne z blachy ocynkowanej powlekanej (nierdzewne, sztywne, odporne na warunki atmosferyczne)

DRZWI WEJŚCIOWE

Drzwi do mieszkań antywłamaniowe.

DRZWI WEWNĘTRZNE

Otwory przygotowane do samodzielnego montażu ościeżnic.

INSTALACJE W MIESZKANIACH

INSTALACJA WOD-KAN C.O.

Każde mieszkanie posiada indywidualne liczniki ciepła, licznik wody zimnej zlokalizowane na klatce schodowej razem z logotermą firmy MEIBES. Szafki rozdzielaczy w obrębie mieszkania natynkowe lub podtynkowe, podejścia do grzejników ze ściany, Sterowanie ogrzewaniem odbywa się za pomocą regulatora umieszczonego w korytarzu każdego mieszkania. W łazienkach: znajduje się grzejnik drabinkowy oraz ukończone podejścia wody i kanalizacji. W kuchniach: znajdują się grzejniki płytowe z głowicami termostatycznymi oraz podejścia wody i kanalizacji pod zlewozmywak i zmywarkę wyprowadzone na ścianę w jednym miejscu do samodzielnego rozprowadzenia. W pokojach znajdują się grzejniki płytowe z głowicami termostatycznymi.

INSTALACJA NISKOPRĄDOWA

Nowoczesna instalacja teletechniczna dla każdego lokalu. Instalacja teletechniczna jest zbudowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej MTBiGM z dnia 6.11.2012r. FTTH (Fiber To The Home) – Światłowód dla każdego mieszkania. Do każdego są doprowadzone dwa włókna światłowodowe, co umożliwi mieszkańcom dostęp do najwyższej jakości łącza Internetowego. Uzupełnieniem instalacji światłowodowej jest okablowanie miedziane sieci komputerowej UTP kat.5e doprowadzone do każdego lokalu. Gwarantuje to swobodę mieszkańców w wyborze dostawcy usług . (po wykonaniu przyłącza operatorskiego) Nowoczesna Instalacja Anteny Zbiorczej W budynku zamontowaną system anteny zbiorczej pozwalający mieszkańcom na odbiór, programów radiowych , telewizji naziemnej DVB-T oraz odbiór programów telewizji satelitarnej z dwóch pozycji satelitarnych. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność montażu dodatkowych anten na elewacji budynku. Dodatkowo system będzie pokazywał obraz z kamer monitorujących budynek i jego otoczenie. Ponadto jest także możliwość skorzystania z ofert telewizji kablowych. (po wykonaniu przyłącza operatorskiego) Każde mieszkanie jest wyposażone w skrzynkę w której zakończone są przewody teletechniczne oraz gniazdo przyłączeniowe w mieszkaniu. Takie rozwiązanie pozwala mieszkańcom na łatwą rozbudowę/modernizację instalacji i zmianę aranżacji pomieszczeń. Instalacja wideodomofonowa Mieszkania są wyposażone w wideodomofony co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Wstęp na teren wokół budynku oraz do budynku jest chroniony, a mieszkańcy otrzymują breloki zbliżeniowe pozwalające na łatwe odblokowanie drzwi wejściowych. Ponadto części wspólne budynku (wejście, korytarze,) i jego otoczenie są chronione przez nowoczesny system kamer HD . Obraz z kamer jest nagrywany, a bieżący podgląd jest możliwy na telewizorach mieszkańców.

INSTALACJA WENTYLACYJNA

W kuchni i łazience piony wentylacyjne w kuchni dodatkowy pion do podłączenia okapu.

INSTALACJA ELEKTRYCZNA

W mieszkaniach znajduje się tablica bezpiecznikowa mieszkaniowa 1-fazowa instalacja elektryczna z osprzętem (gniazda, przełączniki), 3-fazowa instalacja elektryczna w kuchni zakończona puszką.

GARAŻ I PIWNICA

PODŁOGA

Posadzka w garażach jest betonowa, zbrojona, zatarta na gładko, utwardzona powierzchniowo.

SUFIT

Docieplony wełną mineralną malowany farbą strukturalną.

ŚCIANY

Żelbetowe malowane farbami strukturalnymi.

INSTALACJA WENTYLACJI

Garaż posiada wentylację mechaniczną.

BRAMA GARAŻOWA

Segmentowa, otwierana automatycznie – na pilota.

INSTALACJA ELEKTRYCZNA

Garaże posiadają oświetlenie podstawowe, jak również oświetlenie ewakuacyjne.

DRZWI

Stalowe według wymagań ppoż.

KOMÓRKI LOKATORSKIE

Ściany działowe murowane z cegły np. Silka, nietynkowane, pełne do wysokości 2m powyżej ażurowe. Wyposażenie w instalację elektryczną – oprawy i wyłączniki natynkowe. Drzwi płytowe z jednym zamkiem.

UWAGA: Sprzedający zastrzega sobie prawo, w porozumieniu z projektantem, do zastosowania materiałów zamiennych o analogicznych cechach jakościowych i estetycznych, posiadających atest producenta.